piatok, septembra 29, 2006
Právo nemať rád...
Milovať budeš blížneho svojho ako seba samého...
Tak nás učí božie slovo. A tiež učí, že blížny je každý. A mňa táto snaha priviedla na pokraj šialenstva.

Podriaďovala som sa ľuďom, ktorí žiadali odo mňa nemožné, či nepodstatné, a nevedeli ani ň o tom, čo prežívam a za akých okolností som v tej situácii, v akej som. Áno, učili ma slušnosti, držať hubu a ak ma bijú, nastavovať druhé líce.

Ale to nie je láska. Určite nie som povinná kvôli spokojnosti cudzích ľudí meniť svoj život, svoje správanie, svoje priority.

Dnes bola u nás zákazníčka a v istej chvíli som ju upozornila, že by som potrebovala trochu kľudu. Veľmi rýchlo som potrebovala urobiť niečo, na čo som sa potrebovala veľmi sústrediť. A táto milá pani nebola u nás služobne.

Je dílerkou všetkých MLM, aké si viete predstaviť a jej čvirikanie nemalo konca kraja. Od akejkoľvek témy vie prejsť k jednému, druhému, alebo prinajhoršom ôsmemu jej výrobku, ktorý potrebujete, ináč zahyniete. A neverili by ste... akonáhle zistí, že ste si výrobok A (za 1400) kúpili minule, plynule vás oboznámi so skutočnosťou, že potom iste potrebujete B (za 780), lebo užívať prípravok A bez B je vyslovený hazard so svojím zdravím (čo pred mesiacom nevedela). Práve dnes som to nevydržala pri jej slovách, že piť túto minerálku je samovražda (!!!). Správne sa má piť voda prefiltrované filtrom za 30000,-

Ale kúpite u nej aj kartičky na harmonizáciu čakier (minule ma bolela hlava, tak mi ich strašne potrebovala harmonizovať, hoci som povedala, že o nič také nestojím). Kývala nado mnou tou kartičkou (predpokladám, že aspoň za USD 1000) a stále mi opakovala, že by som mala padať dozadu. Nič také. Výsledok? Je to so mnou horšie, než si myslela. Som nielen zablokovaná, som ÚPLNE zablokovaná (podľa mňa beznádejne). Bolo mi blbé ju poslať do dámskych rodidiel. Veď do akých iných, čo???

Hovorte si čo chcete, podľa mňa sa duševný, duchovný a neviemaký stav jedinca dá ľahko posúdiť podľa jednoduchých znakov. Každý máme prúsery, každému sa nedarí a každý občas chrchle. Ale táto pani má život tak prešpikovaný problémami, že druhú takú by ste ťažko hľadali. Možno práve preto, že je posadnutá hrabať sa do života ľuďom, ktorí o to nestoja a k životu ju nepotrebujú. Každému chce pomáhať... a samozrejme inkasovať. To musí byť krásny pocit!

Pripisujem si ju na zoznam ľudí, ktorých nemám rada...
 
posted by A 106 at piatok, septembra 29, 2006 | Permalink |


3 Comments: